O nás

Sme rodina s troma kreatívnymi deťmi a ešte kreatívnejšími rodičmi :-). Manželka bola 6 rokov na materskej dovolenke, pracuje ako učiteľka, a ja som projektový drevársky inžinier a plním želania mojej manželky a našich detí. Presťahovali sme sa z mesta do malej dedinky, a tým sa nám zmenilo aj naše myslenie a priority v živote. Bývame v malom domčeku s veľkou záhradou a inšpirácie na tvorenie nájdeme v každom kúte nášho domova. Milujeme prírodu, a to je cítiť aj v rukopise našich výrobkov. Náš nábytok je vyrábaný s láskou k prírode, prírodným materiálom, ale hlavne s láskou k deťom a ich prianiam a potrebám. 

AKO SME TO VŠETKO ZAČALI

Keď sa nám narodilo tretie dieťatko, a manželka bola doma na materskej dovolenke s dvoma deťmi, začal nám riadny kolotoč. A keďže deti boli zvedavé, tak asi ako všetky deti, na to, čo mamina v kuchyni stále robí, a pri varení nebolo možné držať obe deti na rukách, prišla manželka s nápadom, ako si to uľahčiť. Prvý nápad boli nejaké schodíky v kuchyni, na ktorých by deti stáli. Ale keďže ako drevár som zamietol túto možnosť kvôli bezpečnosti, začal som pracovať na vlastnej konštrukcii. Chcel som, aby naša vlastná učiaca veža bola pre našu dcérku bezpečná, stabilná, ergonomická a zároveň aj pekná ako vhodný doplnok do našej novej kuchyne. A tak vznikol prvý model učiacej veže na Slovensku a prakticky v celej Európe, ktorú som prepracoval do bezpečnej pomôcky a krásneho dizajnu a nazval podľa našej najmladšej dcérky Lenky. Odvtedy sa varenie stalo zábavou. A nielen to! Po pár rokoch sme zistili, že vďaka učiacej veži si naše deti rozvinuli jemnú motoriku, vedia niekoľko receptov naspäť, vedia samé pripraviť ovocnú šťavu či jednoduchý koláčik, čoskoro vedeli vyliezť strmé schody, naučili sa papať úplne sami, nemali sme ani fľašu, lebo sa pilo za pultom rovno z pohára, a hlavne manželka bola usmiata, že je obed včas a nebolí ju chrbát z nosenia detí. 
A ako nám deti rástli, rástli aj ich potreby. A keďže i naše bývanie je trošku netradičné a sme veľmi kreatívna rodina, začali sme si vyrábať v izbách nábytok sami. Deťom takto tvoríme raj podľa ich želaní, čo sa nekúpi v žiadnom obchode. A teší nás aj zo strany našich zákazníkov, kreatívnych mamičiek, že svoje parádne nápady pre svoje deti im vieme vyrobiť. 
Zanechal som teda svoju pôvodnú prácu a ostal som doma venovať sa len návrhom a výrobe nábytku pre deti. Konečne som našiel svoju životnú cestu, svoj zmysel a prácu, ktorá ma neskutočne baví a napĺňa, lebo najväčšou radosťou pre mňa je úsmev a radosť detí. 
A tak vznikla naša rodinná značka nene. A prečo práve nene? Bolo to jedno z prvých slovíčok našej najstaršej dcérky Ninky, ktoré si vymyslela ako svoje meno a ktorú voláme Nene :-).  

Kontaktujte nás

V prípade záujmu o náš nábytok pre deti, nás neváhajte kontaktovať 
na uvedených číslach alebo prostredníctvom formulára.

Nene, s. r. o.

Mariánska 237
Horné Lefantovce 951 45 
okres: Nitra

Obchodné meno: Nene, s.r.o.
Miesto podnikania: Topoľčany
Bankové spojenie UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.,
IBAN: SK20 1111 0000 0016 0781 5008

Napíšte nám